На думку лікарів-офтальмологів, до двох років дітям взагалі не варто показувати мультфільми, в цей час дозволено хіба що діафільми. Після двох років можна поступово вводити мультфільми в життя дитини. Основні вимоги до перших мультиків — картинка в них повинна змінюватися повільно, щоб дитина могла встигати концентрувати на ній увагу, сюжет повинен бути нескладним, зрозумілим, логічним, тривалість — мінімальна.
Які мультфільми слід вибирати?
Побутуює думка, що всі радянські мультфільми беззастережно хороші, а все американські чи японські погані. Звичайно, це не цілком вірно. Критерій «корисності» або «шкідливості» мультфільмів дуже простий — він полягає в наявності або відсутності в них деструктивних, агресивних моделей поведінки. Наприклад, на думку психологів, старий радянський мультик «Мойдодир» — деструктивний, оскільки демонструє силовий спосіб вирішення конфлікту, лякає дитину.
А ось американські діснеївські «Білосніжка» або «Бембі» — відмінні мультики, так як в них показані дружелюбні, розумні моделі поведінки героїв, з якими зазвичай ідентифікує себе дитина.
Чи потрібно дивитися мультфільми разом з дитиною?
Батьки не повинні залишати малюка одного перед телевізором, особливо якщо він вперше дивиться мультфільм. Під час перегляду дитині може знадобитися пояснення будь-якого незрозумілого моменту, або йому стане цікаво ставлення батьків до подій. Після того, як мультик скінчиться, його необхідно спільно обговорити — наприклад, дуже корисно спитати дитину, як би він вчинив на місці героїв цього мультфільму в тій чи іншій ситуації.
Додати заголовок |
Як правильно організувати перегляд мультфільмів?
Найбільш підходящим часом для перегляду є перша половина дня. Педіатри і психологи не рекомендують показувати мультики перед денним і нічним сном — особливо вразливим і легкозбудливим дітям.
Дорослі повинні заздалегідь визначити, в яких місцях можна зробити паузи, розбивши занадто довгі мультфільми на частини. Під час перегляду малюк повинен сидіти строго напроти екрану на відстані не менше двох метрів. Батькам потрібно уважно стежити — якщо у дитини почали червоніти або сльозитися очі, телевізор необхідно вимкнути. Перед тим, як показувати дітям той чи інший новий мультик, батьки повинні обов’язково попередньо самі проглянути його.
Якою має бути тривалість перегляду мультфільму?
Починаючи з чотирьох років перегляд може тривати 15-20 хвилин, двічі на день; до п’яти-шести років тривалість кожного перегляду може бути збільшена до 30-40 хвилин.
При наявності порушень зору (особливо — короткозорості) тривалість перегляду повинна бути мінімальною — приблизно 10 хвилин. Однак повністю позбавляти дитину перегляду не варто — щоб він не відчував себе неповноцінним у дитячому колективі. Потрібно давати йому можливість подивитися ті мультфільми, які обговорюються його однолітками.
А ось з початком навчання в школі, для профілактики офтальмологічних та неврологічних захворювань, дитину варто перевести на так званий «шкільний зоровий режим», коли перегляду мультфільмів або фільмів відводиться всього два дні на тиждень — субота та неділя.
Чи можуть мультфільми заподіяти шкоду дитині?
Якщо дитина часто і багато дивиться мультфільми, існує висока вірогідність, що у нього розвинеться синдром дефіциту уваги.
Як мультфільми впливають на психіку дитини?
Дуже важливо стежити за реакцією дитини. Добрі мультфільми викликають безліч емоцій, діти явно співпереживають героям — зітхають, посміхаються або хмуряться, а після закінчення — відчувають наснагу, охоче грають, жартують і сміються. Під час перегляду агресивних, страшних мультфільмів малюки знаходяться в постійній напрузі, коротко посміюються, а після перегляду можуть проявляти словесну чи навіть фізичну агресію.
Разом подивитися мультфільми
Ще по собі пам’ятаю, що дуже хочеться поділитися враженнями під час перегляду! Є кінотеатри та студії, де можна разом дивитися. А ще є дуже непоганий сайт на цю тему — http://pustunchik.ua/video/cinema Цікаві мультики на любий смак.
Якщо багато сучасних мультфільмів впливають на психіку дитини, радянські фільми формують дитину занадто доброю для сьогоднішнього суспільства - то які ж дивитися мультфільми?
ВідповістиВидалитиТобі подобаються сучасні мультфільми?
ВідповістиВидалити